ینییییییی یه مشت احمق دورم جمع شدن

ما غلط غلوطای جزوهاشونو میخونیم هیچی نیست اون وقت سر یه چیز مسخره بحث راه میندازن

تو بحث رادیو گرافی اینجوریه که اگه جسمی که ازش عکس میگیریم دانستیه بالایی داشته باشه اشعه توسطش جذب میشه و به فیلم نمیرسه و اون منطقه روی عکس سفید دیده میشه(حالا کم میرسه یا نمیرسه)(نمونش یه دندون ترمیمی با ماده فی[امالگام]رو درنظربگیرید اصلا پاشید برید یه رادیوگرافی از دندوناتون پیدا کنید نگاه کنید)برعکس جایی از فیلم که اشعه بهش میخوره سیاه میشه یعنی سر راه اشعه تقریبا هیچی نبوده یام با یه چگالی کم بوده نمونش رادیو گرافی های قفسه که چون توی ریه هواست این نواحی سیاه دیده میشه(حالا دلیلشم بگم وقتی اشعه به فیلم میخوره یون نقره به اتم نقره تبدیل میشه و همین باعث سیاهیشه)

خلاصه این مطلب یه جوری مثه مقدمات ریاضیه که اینقدررررر سرکلاسای رادیو تکرار میشه که نیازی به تصور کردنش نیست و خب تصورش زیاد سخت نیست البته

اینارو گفتم به این برسم

یه جای جزوه من نوشتم جاهایی اشعه برخورد کرده باعث ایجاد نواحی روشن میشه!حالا با این توضیحاتی دادم بینی و بین الله کامنت بذارین بگین منظورم برخورد به جسم بوده یا فیلم رادیو گرافی!!!

×یکی از سوالای چیپی که قبلا همین بنده خدا پرسیده بود رو بذارم اینجا یا دیگه خیلی خاله زنک شدم؟

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها